W dzisiejszych czasach w budynkach wielopiętrowych można znaleźć wiele różnych typów schodów.

Oczywiście spełniają one funkcję praktyczną umożliwiając bezproblemowe przemieszczanie się na górne i dolne piętra, jednak nie należy zapominać o ich właściwościach estetycznych. Istnieje bardzo wiele różnych gatunków schodów, które są chętnie wykorzystywane w klasycznych oraz bardziej nowoczesnych stylizacjach i aranżacjach pomieszczeń. Wśród wielu różnych modeli dostępne są schody zabiegowe, które cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje liczne atuty.

Schody zabiegowe i ich najważniejsze cechy

Czym charakteryzują się schody zabiegowe?

Schody zabiegowe są konstrukcją posiadającą stopnie o zróżnicowanych rozmiarach. Najczęściej kształt stopni zmienia się w miejscach zagięcia. Dzięki takim rozwiązaniom konstrukcyjnym można łatwo dopasować schody do kształtu pomieszczenia, w którym się znajdują. Zmienna szerokość stopni umożliwia zakręcanie bez stosowania żadnych dodatkowych elementów, takich jak spoczniki. Ten typ schodów jest bardzo elastyczny jeśli chodzi o możliwości aranżacyjne oraz kształty, więc można go dopasować do różnorodnych potrzeb.

Schody zabiegowe nadają się idealnie do stosowania w różnych domach i mieszkaniach posiadających więcej niż jedno piętro. Niezależnie od aranżacji (klasyczna lub nowoczesna) oraz typu budownictwa (stare i nowe), schody takie można bez większych problemów dopasować do wybranego typu wnętrza. Do produkcji takich schodów wykorzystuje się solidne drewno z dębu, jesionu czy też buku, ale jeśli komuś zależy na oryginalnych kolorach i wzorach to można zdecydować się na drewno egzotyczne.

Porządne schody zabiegowe są dostępne w ofertach wielu solidnych firm z całej Polski. Znalezienie dobrych dostawców nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy poszukać ich stron internetowych, aby poznać ich oferty oraz zlecić konkretne działania. Najlepsi producenci posiadają w ofertach wiele standardowych stylizacji, ale nie mają również problemu z realizacją indywidualnych zamówień klientów dopasowanych do konkretnych potrzeb i upodobań.