Centralka w nowym samochodzie. W nowych samochodach występuje wiele różnego rodzaju funkcjonalności, które znacznie ułatwiają obsługę pojazdu.

Jedną z takich funkcjonalności, które są szczególnie cenione przez użytkowników pojazdów, jest centralny zamek, który umożliwia łatwe otwieranie i zamykanie pojazdu. Zamki tego typu są coraz nowocześniejsze, a ich obsługa jest coraz łatwiejsza – polega wyłącznie do naciśnięciu odpowiedniego przycisku na pilocie samochodu. Centralka może jednak w niektórych przypadkach działać wadliwie, a wtedy konieczna będzie zmiana sposobu jej funkcjonowania poprzez naprawę, a zdarza się też, że niezbędna stanie się wymiana układu na nowy, kiedy popsuje się np. jakiś sterownik. Usterka może być niewielka i nawet stosunkowo tania do naprawienia, ale niestety będzie bardzo denerwująca i w pewnym zakresie też niebezpieczna.

Moduł sterujący CAS – Jak działa centralka

Działanie centralnego zamka umożliwia szybkie otwarcie i zamknięcie samochodu. Na pilocie jest specjalny przycisk i kiedy go naciskamy, wszystkie drzwi są otwarte lub zamknięte według naszej dyspozycji. Pilot może być też zaprogramowany w taki sposób, że otwarciu lub zamknięciu będą podlegać tylko jedne drzwi, na przykład te od kierowcy, natomiast otwarcie drzwi od pasażera i pozostałych będzie wymagało przykładowo naciśnięcia przycisku dwa razy. Zazwyczaj takie zamki działają bezawaryjnie przez długi czas, ale kiedy się rozprogramują lub moduł ulegnie zniszczeniu, zamek może przestać poprawnie działać, a wtedy konieczna będzie jego naprawa lub wymiana na nowy. Jeśli zależy nam na tym, by centralka w samochodzie działała sprawnie, trzeba zdiagnozować usterkę w specjalnym programie komputerowym, a następnie zaprowadzić samochód do mechanika. Mechanicy często oczekują, że sami wcześniej kupimy odpowiednią część zamienna. Centralka może być zakupiona w naszym sklepie, gdzie jest bardzo duży wybór, a ceny są stosunkowo korzystne.