Czasami astma może być prawdziwym bólem.

Jeśli masz problemy z astmą, nigdy nie powinieneś rezygnować z tej dolegliwości układu oddechowego bez pomocy. Niezależnie od tego, czy podjąłeś już kroki w celu zwalczenia astmy, być może możesz zrobić więcej, aby łatwiej oddychać i żyć zdrowiej.Jeśli Ty lub Twoje dziecko chorujecie na astmę, należy przeprowadzać kontrolę domu co najmniej raz w roku. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że Twój dom zawiera kurz lub pleśń w miejscach, których nie możesz zobaczyć. Znajdź specjalistę, który dokona inspekcji twojego domu i przekaże ci pełny raport o sytuacji.Podczas ataku, który nie jest ciężki, wypuść całe powietrze z płuc. Wydychaj tak mocno i szybko, jak potrafisz. Naprawdę wypompuj całe powietrze z płuc! Następnie weź trzy płytkie oddechy i jeden głęboki oddech. Gdy płuca znów będą pełne, zrób kolejny mocny wydech. Zwracaj uwagę na to, co robisz i trzymaj się regularnego rytmu. Pomoże również wydostać się powietrze z płuc, aby więcej mogło dostać się do płuc. Nie przejmuj się, jeśli kaszlesz lub wytwarzasz nadmiar śluzu; to jest zupełnie normalne. Twoim jedynym zmartwieniem jest przywrócenie normalnego oddychania.Uważaj, jaki zawód wybierzesz, jeśli masz astmę. Stracić tę astmę! Sprawdź kilka świetnych wskazówek!

Niektóre prace, takie jak malarze, piekarze, pracownicy służby zdrowia i pracownicy rolni, wymagają stosowania chemikaliów lub materiałów, które mogą pogorszyć astmę lub spowodować atak astmy.

Staraj się trzymać prac, w których przez cały dzień będziesz przebywać w zdrowym środowisku.Jeśli masz astmę, przykryj wszystkie materace i poduszki plastikowymi pokrowcami. Zapobiegnie to przedostawaniu się kurzu, który może znajdować się na tkaninach, do płuc. Należy również prać całą pościel w gorącej wodzie przynajmniej raz w tygodniu. Tak, to dużo pracy, ale jeśli poświęcisz na to czas, odniesiesz korzyści.Jeśli mieszkasz w domu, w którym często musisz zamiatać podłogi, spróbuj zamiast tego użyć mokrego mopa. Zamiatanie może wzburzać kurz w powietrzu, a także powodować rozprzestrzenianie się alergii. Jeśli nie masz mokrego mopa i masz astmę, teraz nadszedł czas, aby go kupić.Jeśli Ty lub Twoje dzieci zmagacie się z astmą, ważne jest, aby co roku sprawdzać dom pod kątem czynników wywołujących astmę. Wyzwalaczami astmy w domu są kurz, pleśń i wszelkie inne zarodniki, które mogą być obecne w twoim domu. Te wyzwalacze często dotykają dzieci bardziej niż dorosłych.Jeśli zmagasz się z astmą, koniecznie stosuj lek rozszerzający oskrzela. Jest to najczęściej przepisywana kuracja dla osób zmagających się z astmą. Dostępne są dwa rodzaje leków rozszerzających oskrzela. Pierwszym z nich jest krótko działający lek rozszerzający oskrzela, stosowany w celu zmniejszenia natychmiastowych objawów. Drugi rodzaj to długo działający lek rozszerzający oskrzela, stosowany w stałej opiece nad astmą.Używaj odpowiednich leków, aby kontrolować astmę. Czy zauważyłeś, że możesz zapobiec atakowi astmy tylko przy użyciu inhalatora częściej niż dwa razy w tygodniu? Czy musisz uzupełniać receptę kilka razy w roku? Może to być znak, aby udać się do lekarza i poprosić o inny lek, aby lepiej kontrolować objawy.Astma jest częstą przypadłością. Wiele osób musi sobie z tym radzić, ale niektórzy radzą sobie z tym skuteczniej niż inni. Przeglądając wskazówki, takie jak te powyżej, możesz znaleźć nowe rozwiązania swoich problemów z astmą. Jeśli chodzi o zdrowie układu oddechowego, odrobina dodatkowej wiedzy to jedna rzecz, która nigdy nie może cię skrzywdzić.