Osoby, które wybierają płytki do łazienki, często decydują się na płytki imitujące marmur, możemy wybrać różne odcienie, faktury, z pewnością dzięki temu nasza łazienka zyska wygląd luksusowy oraz elegancki.

Z pewnością marmur jest kamieniem uniwersalnym i ponadczasowym, był wykorzystywany już starożytności, obecnie płytki gresowe do złudzenia przypominają ten naturalny kamień. Płytki tego typu zastosujemy na podłodze, jak również na ścianach, wybór jasnego koloru pozwoli rozjaśnić pomieszczenie, nadać mu wyjątkowy charakter.

Jasne płytki na podłogę do łazienki

Płytki gresowe imitujące biały marmur

Płytki imitujące kamień dają wiele możliwości, jeżeli chodzi o aranżacje, możemy zastosować w łazience wiele różnych dodatków metalowych, różnego rodzaju listwy ozdobne, zarówno złote, jak i srebrne. Oczywiście płytki możemy dobierać pod względem wielkości, przykładowo będą to rozmiary 60 x 60 cm 30 x 60 cm, czy też duże płytki 60 x 120 cm. Dobrym pomysłem może być gres polerowany, są to płytki charakteryzujące się bardzo ciekawym wyglądem, gres to materiał bardzo trwały, który świetnie sprawdza się w różnych pomieszczeniach, a także na zewnątrz. Kupując gres z gatunku pierwszego najczęściej otrzymamy płytki rektyfikowane, oznacza to, iż są one obrobione, brzegi są przycięte, wyrównane, dzięki czemu możemy układać płytki bardzo blisko siebie, uzyskując jednolitą powierzchnię.

Gres najczęściej będzie posiadał grubość 9 mm, wielu producentów oferuje płytki gresowe w różnych rozmiarach, kolorystyce. Płytka imitująca kamień z pewnością sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, możemy dobrać wielkość płytek w zależności od wielkości oraz kształtu naszej podłogi, wykorzystać optymalnie dostępne rozmiary. Wybierając płytki łazienkowe należy zwrócić uwagę także na ich właściwości dotyczące ścierania, odporności na plamienie. Zwłaszcza na jasnych oraz białych płytkach w łazience zauważymy szybko powstające plamy i ewentualne odbarwienia. Dlatego warto zakupić płytki z gresu szkliwionego lub też odpowiednio zaimpregnowany gres polerowany.

Jeżeli poszukujemy płytek imitujących biały kamień, z pewnością ciekawym rozwiązaniem będzie seria Egen Atlanta, są to płytki gresowe w gatunku pierwszym, pełną ofertę możemy zobaczyć na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/ATLANTA/7536. Dostępne są w wielu rozmiarach, zarówno kwadratowe, jak i prostokątne, na uwagę zasługuje bardzo ciekawy wzór, szare żyłki, które sprawiają, że płytki do złudzenia przypominają biały marmur.