Obecnie uprawa konopi indyjskich w domu jest znacznie ułatwiona ze względu na możliwość wykorzystania różnego rodzaju akcesoriów, które pozwalają na stworzenie profesjonalnego namiotu.

Dzięki temu możemy w szczelnym, niewielkim pomieszczeniu uprawiać konopie. Z pewnością warto zwrócić uwagę iż w krajach w których jest to legalne wielu hodowców wykorzystuje nowoczesne wyposażenie, zautomatyzowane systemy oświetlenia czy też wentylacji.

Domowa uprawa marihuany nie musi być trudna

Jak dobrać właściwy sprzęt do hodowli marihuany?

Oczywiście najważniejszym elementem powinno być się właściwe oświetlenie, obecnie coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych żarówek na rzecz oświetlenia LED, różnego rodzaju paneli które posiadają dużą ilość żarówek dając odpowiednią ilość światła. Jest to rozwiązanie nie tylko ekonomiczna a także pozwalające zmniejszyć temperaturę wewnątrz naszego namiotu uprawowego. Dodatkowo także powleczenie ścian folią lustrzaną da dodatkową ilość lumenów, co z pewnością bardzo pozytywnie wpłynie na uprawę oraz zmniejszy rachunki za energię elektryczną.

Naturalnie możemy stosować wiele nowoczesnych sterowników, które mogą przykładowo zarządzać oświetleniem, wyłączać je na pewien okres czasu. Dodatkowo także bardzo istotna w hodowli będzie wilgotność, wymiana powietrza co również może być sterowane. Do tego rodzaju systemu możemy podłączyć wydajne osuszacze lub też nawilżacze powietrza które będą tworzyły specyficzny mikroklimat w środku pomieszczenia uprawowego. Oczywiście możemy wyposażyć je dowolnie, w tym wypadku możemy dodatkowo wykorzystać odbłyśniki kapturowe, które dadzą więcej światła w kierunku rośliny.

Dzięki temu będziemy mogli zoptymalizować wiele parametrów związanych z uprawą, dodatkowo także automatyka pozwoli nam zmniejszyć nasze zaangażowanie w uprawę. Wówczas z pewnością nie zapomnijmy przykładowo o wyłączeniu oświetlenia czy też o przypilnowaniu odpowiedniej wilgotności. Dodatkowo także sprzęt do hodowli marihuany może dozować wodę do donic, dbać o odpowiednią wilgotność gleby.