Czy słyszałeś o e-mail marketingu, ale nie wiesz, z czym on się wiąże? Nie jesteś sam.

Wiele osób nie zna e-mail marketingu. To się dla ciebie zmieni. W poniższym artykule poznasz metody, które pomogą Ci skutecznie wykorzystać e-mail marketing na swoją korzyść.Upewnij się, że wszystkie kolory, których używasz w e-mailu, są neutralne. Jeśli kolory są zbyt mdłe, klient może nie chcieć czytać artykułu. Z drugiej strony, jeśli kolory są zbyt jasne, może to frustrować czytelnika. Staraj się trzymać neutralnych kolorów, takich jak czarny, szary i biały.Skontaktuj się z kontaktami, które spotykasz na targach. Zbieraj numery telefonów osób, które zatrzymają się przy Twoim stole i zadzwoń do nich w ciągu kilku tygodni od ich spotkania. Skorzystaj z kolejnej rozmowy, aby skontaktować się ze swoim kontaktem i zapytać go, czy chciałby otrzymywać Twój biuletyn marketingowy e-mailem.Przygotuj się na odpowiadanie na e-maile, jeśli Twój e-mail marketing jest prowadzony prawidłowo. Jeśli odpowiedź zajmie Ci zbyt dużo czasu, możesz przegapić kilka okazji. Jeśli dostarczasz dobre treści, które są bezpłatne, przygotuj się na otrzymanie odpowiedzi od odbiorców. Musisz być przygotowany i dostępny tak bardzo, jak tylko możesz.Powinieneś wysyłać swoje e-maile jako zwykły tekst raz na jakiś czas, zamiast zawsze wysyłać je w formacie HTML. Daje to bardziej osobisty charakter i pomaga subskrybentowi poczuć, że próbujesz się połączyć. Szybkie i łatwe pomysły na strategie e-mail marketingu

Nie używaj go jednak zbyt często, ponieważ wtedy możesz być postrzegany jako zbyt nieprofesjonalny.E-mail to świetne narzędzie marketingowe, ale nie jest to arena, na której docenia się twardą sprzedaż.

Nigdy nie zmuszaj subskrybentów do kupowania. Umieść oferty sprzedaży na końcu swoich e-maili, zwłaszcza jeśli Twoi czytelnicy zarejestrowali się z oczekiwaniami dotyczącymi treści informacyjnych. Potraktuj e-mail jako narzędzie do rozwijania zainteresowania, a nie natychmiastową sprzedaż.Twoja kolorystyka powinna być spójna i odzwierciedlać Twoją markę. Jeśli twoje kolory są na całej planszy, będziesz wyglądać na amatora, a twoje wysiłki mogą nie przynieść pożądanych rezultatów. Możesz zajrzeć na strony takie jak COLOURlovers, jeśli potrzebujesz dobrych pomysłów, które pomogą Ci zacząć.Przetestuj wysyłanie e-mail marketingu w różne dni tygodnia i o różnych porach dnia. Przekonasz się, że różne godziny i daty zwiększą lub zmniejszą współczynniki otwarć Twoich e-maili. Zanotuj najlepsze mieszanki czasu/dnia tygodnia i zaplanuj najważniejsze kampanie e-mail marketingowe, które zostaną opublikowane w tych oknach.Ułatw ludziom wypisanie się z Twojej listy. Może to wydawać się nieproduktywne, ponieważ nie chcesz, aby Twoi klienci stracili zainteresowanie i odeszli. Jeśli jednak Twoi klienci nie są już zainteresowani Twoimi biuletynami, mogą się denerwować, jeśli nie będą mogli łatwo zrezygnować z subskrypcji. Podaj duży przycisk lub link, aby klienci, którzy stracili zainteresowanie, mogli go znaleźć bez szczegółowego wyszukiwania.Od czasu do czasu zmieniaj formatowanie, aby nadać mu bardziej intymny charakter. Wypróbuj wiadomość e-mail w postaci zwykłego tekstu, jeśli zazwyczaj wysyłasz ją w formacie HTML. Starannie napisane mogą oczarować klientów, ponieważ projekt jest prosty i osobisty i może przemawiać do ich emocji.Utrzymuj wszystkie elementy marki w wiadomości e-mail zgodne z Twoją firmą. Nie pozwól, aby Twój adres e-mail wyglądał, jakby należał do innej firmy. Staraj się trzymać swoich zwykłych kolorów, głosu i czcionek, aby czytelnicy mogli rozpoznać, że e-mail pochodzi od Ciebie i aby go przeczytali.Podsumowując, prawdopodobnie trafiłeś do tego artykułu, ponieważ ciekawi Cię e-mail marketing i co to za sobą pociąga. Po zapoznaniu się z powyższymi informacjami jesteś na najlepszej drodze do zostania ekspertem od e-mail marketingu. Może się okazać, że ta technika naprawdę pomaga Twojej firmie lub produktowi.