Planowanie finansowe oraz wybór kredytu jest trudne, ale doradca kredytowy może ułatwić ten proces.

Znalezienie i wybranie doradcy, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom, może zająć trochę czasu. Ale ostatecznie ich wskazówki sprawią, że planowanie twojej przyszłości oraz zaciągnięcie kredytu będzie znacznie łatwiejsze i bardziej pomocne. Dobre relacje z doradcą, który cię rozumie, to pierwszy krok do udanego planu finansowego.

Jak wybrać doradcę kredytowego?

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego

Twoim ostatecznym celem przy wyborze kredytu hipotecznego jest znalezienie kredytu o przystępnej stopie procentowej i niskich opłatach. Kredyt spłaca się przez długi okres czasu, może to być nawet 20 lat, więc trzeba uważnie wybrać spośród wielu ofert na rynku finansowym. Z drugiej strony doradca kredytu hipotecznego często pobiera opłatę od pożyczkodawcy za rozpoczęcie działalności. Opłata ta może zależeć od kwoty kredytu hipotecznego i będzie się różnić w zależności od pożyczkodawcy. Dlatego celem doradcy jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego, który maksymalizuje jego prowizję.

Doradca kredytowy może być w stanie załatwić przyznanie kredytu dla osób, które mają problemy z uzyskaniem zgody banku, na przykład dla osób o słabej historii kredytowej. Usługi doradztwa kredytowego są opłacani przez pożyczkodawcę lub przez ciebie. Jeśli opłatę pokrywa pożyczkodawca, możesz zostać skierowany na droższą pożyczkę, ponieważ prowizja dla doradcy jest bardziej lukratywna. Jeśli uiszczasz opłatę samodzielnie, dolicz ją do kosztów kredytu hipotecznego, zanim zdecydujesz, jaką ofertę otrzymasz i czy jest ona dla ciebie korzystna. Pamiętaj, aby uregulować wszystkie kwestie opłat z góry, zanim cokolwiek podpiszesz lub zaczniesz współpracować z doradcą.

Rozpatrzenie wniosku o kredyt hipoteczny to skomplikowana sprawa. Musisz wiedzieć, jak rozpoznać opóźnienia oraz gdzie, kiedy i do kogo zgłosić się z aktualnymi informacjami lub jak uniknąć nieumyślnego powodowania problemów i dalszych opóźnień w zatwierdzeniu wniosku o przyznanie kredytu. Nie musisz jednak marnować czasu ani nerwów, jeśli skorzystasz z pomocy doradcy kredytowego ze strony doradca kredytowy kraków.