Rozwód obciąża każdego człowieka psychicznie, emocjonalnie i często fizycznie.

Jesteś zmęczony konfliktem i chcesz po prostu zakończyć ten proces. W trakcie rozwodu mądrze jest podejmować rozsądne decyzje, ponieważ mogą one zaważyć na przyszłym życiu całej rodziny. Wiedza o tym, z czego zrezygnować i o co walczyć podczas postępowania rozwodowego, jest kluczowa, aby przetrwać ten trudny czas. Przy dokonywaniu swoich wyborów myśl długoterminowo, a nie krótkoterminowo.

Skontaktuj się z kancelarią adwokacką jeśli chcesz wziąć rozwód

Pomoc adwokata w trakcie rozwodu jest niezbędna

Każda sytuacja małżeńska jest inna, a sprawiedliwy podział majątku wspólnego niekoniecznie oznacza, że każdy małżonek otrzyma równą połowę. Sąd bierze pod uwagę różne czynniki, w tym długość trwania małżeństwa, wiek i stan zdrowia każdego z małżonków oraz sytuację ekonomiczną każdego z nich, a także kto sprawuje opiekę nad małoletnimi dziećmi. Nic nie jest ważniejsze dla większości rozwodzących się par niż opieka nad dzieckiem, a wynik będzie miał długotrwały wpływ na twoje dzieci, dlatego warto wynająć kancelarię adwokacką. Sąd przede wszystkim bierze pod uwagę najlepszy interes dziecka. Warto spróbować dojść do porozumienia z byłym współmałżonkiem przy pomocy adwokata, a jeśli to się nie uda, sąd podejmuje decyzję za was, kierując się dobrem dzieci.

Sąd uważa dom za majątek wspólny, jak każdy inny majątek małżeński. Jeśli walczysz o dom, nie otrzymasz innych aktywów, które mogą przynieść ci więcej korzyści po rozwodzie. Zadaj sobie pytanie, czy możesz sobie pozwolić na sam kredyt hipoteczny, podatki i inne utrzymanie. Warto skonsultować się z adwokatem, czy nasze decyzje są słuszne. Pamiętaj, że refinansowanie domu po rozwodzie jest często trudne. Jeśli nie stać cię na dom, najlepszą opcją jest sprzedaż i podzielenie dochodów. Twoja historia kredytowa mogła już zostać naruszona z powodu rozwodu, nie chcesz pogorszyć swojej sytuacji przez potencjalny brak spłaty kredytu hipotecznego.

Kancelarię adwokacką znajdziesz na stronie https://adwokat-tokarska.pl/. Podczas rozwodu, podziału majątku, walki o opiekę nad dziećmi oraz alimenty potrzebujesz adwokata zajmującego się prawem rodzinnym, który rozumie twoją sytuację i może zapewnić ci najlepszą ugodę. Wynajęcie adwokata jest to jeden z pierwszych kroków, które większość osób uznaje za konieczność w takich sytuacjach.