Wybór łóżka do pokoju dziecięcego nie zawsze jest oczywisty, warto zwrócić uwagę iż mamy do wyboru bardzo wiele modeli, różnej długości, szerokości.

Powinniśmy brać pod uwagę fakt iż nasze dziecko szybko rośnie, dlatego dobrym pomysłem może być zakup łóżka nieco większego, może być to przykładowa łóżeczko o długości 160,180 czy też 200 cm. Te w przypadku szerokości wybierzemy łóżko pod materac o szerokości 80,100 czy też 120 cm. Naturalnie obecnie możemy wybrać bardzo ciekawe łóżeczka także dla najmłodszych, może być to łóżko metalowe z barierkami, który będzie posiadało także dodatkowe zabezpieczenia po bokach. W zależności od tego mamy urządzone pokój dla dziecka powinniśmy odpowiednio dobrać styl czy, kolorystykę danego łóżka.

Wygodne  praktyczne łóżko do pokoju dziecięco

No co zwracamy uwagę wybierając łóżko?

W przypadku łóżek dla dwojga dzieci mogą być to także łóżka piętrowe, z drabinkami. Niezależnie od tego jaki model wybierzemy należy zwrócić uwagę aby było to łóżko solidne, powinniśmy sprawdzić jakiego rodzaju okleiny użyte są na przykładowo płytach mdf, dobrym pomysłem będzie wybranie łóżka drewnianego, jak wiadomo dzieciaki lubię się bawić, skakać po łóżku dlatego wbrew pozorom powinien być to mebel dość stabilny oraz wytrzymały. Możemy zakupić łóżeczka które będą posiadały kształt samochodu, statku, z pewnością będziemy szukali czegoś z jednej strony cię również praktycznego.

Oczywiście łóżko powinniśmy dobrać odpowiednio do wielkości pokoju, dodatkowo mogą być one wyposażone także w szuflady na dole, gdzie będziemy mogli umieścić przykładowo zabawki, dodatkowo łóżko posiadają tak posiadają także górne stelaże gdzie będziemy mogli zawiesić różnego rodzaju zabawki. W przypadku jeżeli posiadamy mało miejsca może być to także specjalne tapczan chowany w meble, pomysłów na łóżko dla dzieci jest oczywiście bardzo wiele.

Kiedy zastanawiamy się jak wybrać łóżko dla dziecka z pewnością powinniśmy brać pod uwagę dostępną przestrzeń w pokoju, wiek dziecka, dodatkowo powinniśmy zwrócić także uwagę na materac, powinien posiadać łatwy w praniu przecinek antyalergiczny pokrowiec. Możemy wybrać także model nieco dłuższy, który będzie odpowiedni także kiedy dziecko podrośnie.