Osoby, które poszukują wyjątkowego stylu, które mogłyby wprowadzić w swoim domu, mogą zwrócić uwagę na styl industrialny.

Jest to styl który może wykorzystywać elementy metalowe, drewniane, szklane, często mogą one kojarzyć nam się z fabryką, halami produkcyjnymi, czy też magazynem. Z pewnością wykorzystują meble, które charakteryzuje duża pojemność, wytrzymałość. Z pewnością mogą być to meble otwarte, przykładowo różnego rodzaju półki.

Styl industrialny w naszym domu

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

W przypadku, kiedy chcemy wykorzystać styl industrialny, dobrym pomysłem będzie kolor biały, szary, z pewnością będzie to styl surowy, który może stworzyć bardzo interesującą aranżację. W tym przypadku możemy dobrać bardzo wiele interesujących dodatków, takich jak przykładowo metalowe włączniki światła czy metalowe gniazdka elektryczne. W tym stylu dużą rolę odgrywa metal, drewno. Dobrym przykładem może być wykorzystanie starych półek magazynowych, możemy je odnowić, z pewnością jest to dość niedrogi i ciekawy pomysł na salon czy też przedpokój.

W przedpokoju będziemy mogli wykorzystać przykładowo metalowe wieszaki, różnego rodzaju masywne półki na buty. Oczywiście wiele tego rodzaju materiałów będziemy mogli pozyskać ze starych magazynów, niekiedy możemy znaleźć interesujące elementy na złomowisku. Poddane odpowiedniej renowacji z pewnością mogą przez wiele lat służyć nam jako meble, będzie to wyjątkowy pomysł. Osoby, które lubią styl surowy, z pewnością docenią tego rodzaju rozwiązania. Dodatkowo możemy wykorzystać także różnego rodzaju płyty wiórowe, deski, pomalować je na dowolny kolor, polakierować. Będzie to rozwiązanie raczej do większych pomieszczeń, warto zwrócić uwagę, iż tego rodzaju meble mogą charakteryzować się dość dużą wysokością, zatem sprawdzą się bardzo dobrze w loftach czy też różnego rodzaju magazynach przystosowanych na cele mieszkaniowe. Oczywiście znajdziemy także ciekawe meble industrialne do przedpokoju, które z pewnością nadadzą wyjątkowego charakteru pomieszczeniom.

Kiedy nie wiemy jak umeblować przedpokój w stylu industrialnym, warto poszukać pomysłów w internecie, na wielu stronach i blogach znajdziemy wiele interesujących podpowiedzi na takie aranżacje.