Czy jesteś gotowy na zmianę psiego życia? Niezależnie od tego, czy już posiadasz, czy planujesz adoptować, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak naprawdę dobrze się nimi opiekować.

Ten artykuł zawiera kilka świetnych pomysłów, o których być może nigdy wcześniej nie pomyślałeś, dotyczących psów, więc czytaj dalej.Bądź ostrożny ze swoim psem w okresie świątecznym, wiele niebezpieczeństw czai się tuż pod świąteczną atmosferą. Na przykład akordy elektryczne są zwykle rozrzucone w czasie wakacji, a psy często je przeżuwają, stwarzając zagrożenie elektryczne. Psy mogą pokusić się o zjedzenie dekoracji na choince. Mogą też ulec pokusie wody z drzew, która może być toksyczna.Twój pies ma zęby tak samo jak Ty, więc ma sens, że potrzebuje odpowiedniej opieki stomatologicznej. Zainwestuj w szczoteczkę do zębów dla psa i często myj zęby. Samo pozwolenie weterynarzowi na wykonywanie tego podczas regularnych badań nie wystarczy. Możesz także kupić smakołyki, które mają pomóc w pielęgnacji zębów Twojego zwierzaka.Powinieneś próbować nauczyć psa tylko jednej nowej komendy podczas każdej sesji treningowej. Nawet jeśli uważasz, że twój pies jest dobry w podchwytywaniu rzeczy i nie będzie miał z tym żadnych problemów, znacznie mniej dezorientuje tobie i jemu, jeśli skupisz się tylko na jednej rzeczy na raz.Zabezpiecz swój dom przed wprowadzeniem do niego psa, tak jak w przypadku pełzającego malucha. Musisz przenieść wszystko, co toksyczne, na wyższą półkę i wziąć pod uwagę niebezpieczeństwo, jakie mogą stanowić rośliny, jeśli zostaną zgryzione przez twojego psa. Pamiętaj, że płyn przeciw zamarzaniu jest zabójczy, a pozostawianie na podłodze takich rzeczy jak pensy lub kredki może stanowić zagrożenie dla ciekawskich szczeniąt.Zawsze upewnij się, że Twój pies rozumie, jak prawidłowo chodzić na smyczy. Aby prawidłowo chodzić z psem, musi on pozostać bezpośrednio przy tobie, a nie za tobą lub przed tobą. Postępowanie zgodnie z tą wskazówką może sprawić, że chodzenie będzie bezpieczniejsze dla Twojego zwierzaka, a także sprawi, że spacery będą przyjemniejsze dla Was obojga. Najlepsze wskazówki dotyczące posiadania psa

Zrozumienie tego polecenia jest świetne, nawet jeśli zdecydujesz się od czasu do czasu chodzić na luźnej smyczy.Zapewnij swojemu psu wspaniałe miejsce do spania.

Każdy pies potrzebuje legowiska, które może nazwać swoim własnym, które ma kontrolowaną temperaturę i jest wygodne. Jeśli nie, pies może zmieniać miejsca do spania między niepożądanymi miejscami, takimi jak sofa, kiedy nie patrzysz. Łóżko daje mu też duże poczucie bezpieczeństwa i przynależności.Użyj pozytywnego wzmocnienia, aby nauczyć psa nawyków, które chciałbyś od niego zobaczyć. Na przykład, jeśli zauważysz, że twój pies szczeka za każdym razem, gdy ktoś wchodzi do twojego domu, możesz go nagrodzić za to, że nie szczeka, smakołykiem. Pies będzie wtedy kojarzył bycie spokojnym z nagrodą, którą otrzyma.Zwróć uwagę na oddech psa. Psy zawsze będą miały „oddech psa”? jednak naprawdę nieświeży oddech jest oznaką, że potrzebują kontroli stomatologicznej. Winowajcą może być nagromadzenie płytki nazębnej spowodowane przez bakterie, które będzie musiało być leczone przez profesjonalistę. Po ich leczeniu będziesz musiał myć dziąsła i zęby oraz karmić je pokarmem, który pomaga zachować dobre zdrowie zębów.Upewnij się, że kupiłeś dla swojego psa odpowiedni rozmiar obroży, aby zapewnić mu zdrowie i bezpieczeństwo. Jeśli obroża jest zbyt luźna, może się o coś zaczepić. Zbyt ciasna obroża może ograniczać zdolność oddychania psa. Pozostaw miejsce na dwa palce między psem a obrożą.Czy teraz naprawdę jesteś gotowy, aby opiekować się swoim psem w najlepszy możliwy sposób? Tak długo, jak starasz się wykorzystać to, czego się nauczyłeś, powinieneś! Weź swoją nową wiedzę i wykorzystaj ją, a zobaczysz zmiany na Twoich oczach. Ciesz się swoim psem i kochaj go do granic możliwości!