10 powodów, dla których warto skorzystać ze skupu aut

W pewnym momencie w życiu dochodzi do decyzji, kiedy stwierdzamy, że to jest ten moment na sprzedaż starego i kupno nowego samochodu. Pełni optymizmu i planów na nowy zakup wystawiamy ogłoszenie na stronę internetową i… cisza. Okazuje się, że nikt nie jest zainteresowany naszym autem, a nawet jeśli, to za mocno zaniżoną cenę. Auto wisi tak tydzień, drugi a potem trzeci, a nasz zapał maleje. Dlaczego warto zwrócić się do specjalistów? Na jakiej zasadzie to wszystko działa? Oto 10 powodów, dla których warto skorzystać ze skupu aut.  

1. Szybka transakcja

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło się wam sprzedawać auto, to z pewnością wiecie, że taki proces może zająć naprawdę długo. Dlaczego więc nie zdecydować się na szybką transakcję i natychmiastowy przypływ gotówki? Taką usługę pełni strona skupaut-gotowka.pl skup aut działający na terenie Gdyni, który oferuje  również darmowy dojazd do klienta. Ciągnące się w nieskończoność rozmowy potrafią zmęczyć, więc naprawdę warto zaoszczędzić sobie kłopotu i skorzystać z usług specjalistów. 

2. Minimum formalności

Sama sprzedaż w skupie przebiega bardzo szybko, a co za tym idzie – zostaje odjęta masa formalności. Transakcja przebiega w sposób następujący – po nawiązaniu kontaktu z danym przedsiębiorstwem (czy to drogą telefoniczną, mailową, formularzową) następuje weryfikacja i darmowa wycena pojazdu. W tym przypadku nie musicie przejmować się stanem samego samochodu – skupy przyjmują również samochody uszkodzone i powypadkowe, co jest szczególnie cenne przy chęci pozbycia się takiego niedziałającego auta. Wiele osób omija je szerokim łukiem, przez co ich sprzedaż na własną rękę może potrwać znacznie dłużej. 

3.Bezpieczeństwo

Ta zaleta z pewnością zostanie doceniona przez niejedną osobę ceniącą sobie komfort psychiczny. Wszelkie firmy oferujące usługę skupów samochodów są w pełni legalne, a co za tym idzie – są zobowiązani prawnie do przestrzegania norm i przepisów. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko przebiega drogą legalną i niezobowiązującą nas do pilnowania własnego ogona prawnego. Otrzymanie pieniędzy następuje tuż po podpisaniu umowy. 

4. Szybki przypływ gotówki

Jak już zostało wspomniane w paru miejscach – skupy aut oferują bardzo szybki przypływ pieniędzy do naszego portfela. Jest to niewątpliwe niemała przewaga nad samodzielnym sprzedawaniem samochodu, kiedy możemy się z tym borykać przez długie tygodnie tylko po to, aby zgodzić się później na połowę ceny. W przypadku skorzystania ze skupu – problem znika, pieniądze otrzymujemy od ręki.

5. Odzyskanie kosztów ubezpieczeniowych

Tak, dobrze przeczytaliście – dzięki skorzystaniu z usług skupów aut, jesteście w stanie odzyskać niewykorzystane składki ubezpieczeniowe. Na życzenie klienta reprezentat takiego skupu jest w stanie wystawić dokument, który zwolni nas z płacenia dalszych składek na plisę. Dzięki temu zostaje jeszcze więcej gotówki w kieszeni, a my nie tracimy pieniędzy bez potrzeby. 

Sprzedaż auta w skupie

6. Koszty utrzymania

Nieraz bywa tak, że małe wydatki potrafią urosnąć do czegoś naprawdę dużego – tak właśnie jest w przypadku ciągłego utrzymania auta. Nie dość, że będziemy nieustannie dolewać do niego paliwa, to i przed przyjazdem kupca trzeba sprawić, aby towar godnie prezentował się na wystawie – czyli wiąże się to z umyciem, poodkurzaniem i dopieszczeniem go w każdym szczególe. I w porządku, jeżeli przyjedzie do nas tylko jedna osoba, ale co wtedy, kiedy takich osób zrobi się parę z rzędu? Skupy aut nie zwracają uwagi na czystość, dla nich liczy się sam samochód i jego stan, więc nie musicie martwić się jego czystością. 

7. Brak ukrytych kosztów 

Kolejnym atutem skupów aut jest ich przejrzystość w wykonywanej usłudze – korzystając z danej firmy zajmującej się tego rodzaju działalnością, z pewnością nie zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami, takimi jak wycena samochodu, jego odbiór czy sporządzenie samej umowy – to wszystko jest darmowe, przez co kolejne ze zmartwień sprzedawania auta na własną rękę również odchodzi w niepamięć. 

8. Umowa

Jeżeli chodzi o samo sprzedawanie aut w skupach – tutaj dostaniemy jasną i przejrzystą umowę kupna-sprzedaży, która będzie zawierała wszelkie niezbędne informacje i zabezpieczenia prawne. Przedstawiciele skupów aut doskonale znają prawą i przeprowadzą nas przez cały proces. 

9. Oszczędność czasu

Ominięcie długich, męczących tygodni czekania na kupca może niejednokrotnie ocalić naszą głowę od niepotrzebnych zmartwień. Dzięki skorzystaniu ze skupu mamy pewność, że transakcja i sama usługa przebiegną szybko i bezproblemowo, często oszczędzając niezliczoną ilość czasu. 

10. Cena i zysk

Oczywiście to, ile dostaniemy za nasze auto jest mocno uzależnione od wielu czynników – poczynając od jego stanu wizualnego, przechodząc po wnętrze, a na tapicerce kończąc. Pracownicy skupów doskonale znają biznes, w jakim pracują, przez co są w stanie sprawnie i dokładnie wycenić potencjalne naprawy i pojedyncze części.