Skazy i wypryski powstałe w wyniku tłustej skóry w okresie dojrzewania mogą już dawno zniknąć, ale blizny, które pozostawia trądzik na naszej twarzy, pozostają z nami na całe życie.

Te niechciane wgłębienie i wypukłości są irytującym przypomnieniem naszych nastoletnich lat i żadna ilość makijażu nie jest w stanie ich ukryć. Pojawienie się laserowego odnawiania skóry stworzyło opcję dla tych osób, które od wielu lat mają na twarzy blizny po trądziku lub ospie i chcą się ich pozbyć.

Blizny potrądzikowe i po ospie można usunąć w gabinecie kosmetycznym

Skuteczna korekcja blizn za pomocą terapii laserowej

Usunięcie blizn z twarzy daje nam szansę na odzyskanie gładkiej i pięknej cery. Istnieją dwie kategorie zabiegów laserowych, a mianowicie ablacyjne i nieablacyjne. Zasadniczo ablacja jest bardziej inwazyjna niż lasery nieablacyjne. Aby ustalić, która procedura laserowa będzie najlepsza na blizny potrądzikowe, należy umówić się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, która oferuje takie zabiegi. Badając ilość skóry uszkodzonej przez trądzik i głębokość blizn, uzyskasz sugestie dotyczące metody laserowej odnowy naskórka, która najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

Nieablacyjna metoda laseroterapii jest skierowana na skórę właściwą, i pozostawia sam naskórek nienaruszony. Ciepło termiczne przenika przez tkanki skóry i powoduje wzrost nowego kolagenu, który będzie działał na skórę przez następne tygodnie i miesiące. Zaraz po zabiegu zauważysz, że górna warstwa skóry jest napięta, a blizny potrądzikowe są zminimalizowane. Procedury te można wykonać w ciągu zaledwie kilkunastu minut przy użyciu miejscowego środka znieczulającego w razie potrzeby. Nieablacyjna laserowa terapia skóry nie wymaga przerwy w harmonogramie na proces gojenia. Ponieważ ta metoda jest mniej inwazyjna, byłaby zalecana dla osób z minimalnymi bliznami potrądzikowymi. Natomiast do metod ablacyjnych, czyli złuszczających naskórek, używa się silniejszych laserów. Jeśli blizny potrądzikowe są głębsze, ablacyjna laseroterapia zapewni gładszą teksturę i promienną cerę, której pragniesz podczas jednej wizyty w gabinecie.

Na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/zabiegi-laserowe/laserowa-korekcja-blizn możemy umówić się na konsultację oraz wizytę w salonie kosmetycznym w celu przeprowadzenia zabiegu laserowego usuwającego blizny na twarzy czy szyi. Z pewnością korekcja i zmniejszenie widoczności blizn pomoże nam odzyskać pewność siebie.