Gracze na całym świecie korzystają z różnych platform, oczywiście część z nich wykorzystuje komputery PC, jednak warto zwrócić uwagę iż aby zagrać w najnowsze tytuły, należy posiadać odpowiednią, mocną kartę graficzną oraz dużą ilość pamięci.

Dlatego też wielu graczy na całym świecie wybiera konsolę, które są od razu dostosowane do wymogów gier które są dedykowane dla danej platformy. Oczywiście najpopularniejsze platformy to PlayStation oraz Xbox, w roku 2021 pojawiły się nowe odsłony konsol, z pewnością dużym powodzeniem cieszy się konsola PlayStation 5, na którą wydawanych jest wiele gier. Oczywiście wielu graczy korzysta nadal z PlayStation 4, platformę cieszącą się dużym powodzeniem.

Final Fantasy XV

Jednym z bardzo popularnych tytułów na konsole jest seria gier Final Fantasy, to gra typu MMORPG, które od lat cieszy graczy zarówno używających konsol jak również komputerów PC. Obecnie najczęściej wybierana jest 15 odsłona gry, dodatkowo mamy obecnie dodatek Royal Edition, który wprowadza wiele nowych interesujących rozgrywek do świata gry. Pierwszy tytuł z tej serii pojawił się w roku 1987, gra pochodzi z japońskiego studia Square Enix, w grze wcielamy się w postać młodego księcia, dzieje się w realiach fantazyjnego państwa Lucis, które posiada różne magiczne kryształy, które zapewniają ochronę przed wrogami, po zniszczeniu miasta przez wrogów nasz główny bohater Noctis wraz z towarzyszami wyrusza w daleką podróż, gdzie stanie przed wieloma różnymi zadaniami. W grze gramy z perspektywy trzeciej osoby, z pewnością na uwagę zasługują otwarte, duże lokalizacje, dlatego też będziemy mogli poruszać się po dość różnych mapach. W grze znajdziemy wiele elementów magicznych, artefaktów które będą służyły naszemu bohaterowi do walki jak również obrony. Z pewnością na uwagę zasługuje grafika w grze, znajdziemy tam wiele żywych kolorów, cała akcja toczy się bardzo szybko, wykorzystując najnowocześniejsze techniki jeżeli chodzi o grafikę komputerową, dlatego też gracze zarówno na konsolach jak i komputerach z pewnością będą zachwycali się różnymi trybami rozgrywki. Oczywiście gra jest bardzo popularna na platformie Playstation 4, obecnie także na PlayStation 5.

GTA 5

Kolejną bardzo popularną grą na konsolach jest Grand Theft Auto 5, jest to rozgrywka w dużym otwartym mieście Los Santos, w którym nasi bohaterowie będą wykonywali różnego rodzaju misję, przeżywali różnego rodzaju przygody. Oczywiście możemy wybierać spośród trzech różnych postaci, najczęściej będziemy wykonywać różnego rodzaju zlecenia, bardzo często będą to napady wykorzystując różne sprzęt, różną broń oraz pojazdy wcielimy się w rolę złodzieja. Oprócz głównych zleceń będziemy mogli wykonywać także pomniejsze misje. Z pewnością gra zasługuje na uwagę ze względu na bardzo rozległy świat, bardzo dużą szczegółowość oraz możliwość wykorzystania różnych przedmiotów nie zawsze zgodnie z przeznaczeniem, co z pewnością cieszy wielbicieli tej serii. Oczywiście seria Grand Theft Auto swój początek wzięła od gry gdzie z góry widzimy małego człowieka który kradnie samochody, wykonuje różnego rodzaju misje. Przez kolejne odsłony gry zmieniła się na diametralnie, z pewnością zmienił się sposób obserwacji gracza, możemy obserwować go z trzeciej osoby. Oczywiście jest to najpopularniejsza gra na świecie, także pośród użytkowników konsol Playstation 4. Od czasu premiery gra posiada bardzo wiele różnych dodatków, cała społeczność skupiona wokół gry to kilkadziesiąt milionów graczy na całym świecie, z pewnością świadczy to o popularności tej gry.

Co wpływa na popularność konsoli Playstation 4?

Klasyczne gry na PS4 na konsoli Playstation 5

Obecnie kiedy pojawiła się nowa wersja konsoli czyli PlayStation 5, nowe gry będą wychodziły z myślą o tej platformie, warto tutaj zwrócić uwagę na dużą moc obliczeniową nowej konsoli, duże możliwości jeżeli chodzi o grafikę. Powiększony został także dysk twardy, na który będziemy mogli pobierać mi gry z sieci. Z pewnością gry na ps4, także będzie można włączyć na najnowszej platformie. Warto zwrócić uwagę iż nowa platforma posiada kompatybilność wsteczną, co oznacza że wszystkie gry ze starych wersji konsoli będziemy mogli włączyć na najnowszej. Z pewnością będzie to bardzo duże udogodnienie zwłaszcza iż wielbiciele konsol z pewnością mają na półkach wiele starszych tytułów, po które chętnie sięgają pomimo upływu czasu.