Co może zrobić firma windykacyjna, jednocześnie jakich działań nie podejmie na rzecz swoich klientów lub usług które świadczy? Oczywiście firmy windykacyjne są nie tylko znane na rynku, ale trzeba przyznać, iż dosyć często uważamy je za idealne rozwiązanie, w zakresie egzekwowania należności od różnorodnych wierzycieli.

Niestety niejednokrotnie nie jesteśmy świadomi, że firmy windykacyjne mają bardzo mocne ograniczone pole do działania, a wręcz oprócz poszczególnych czynności nic nie mogą zrobić. Jedynie informują dłużnika o zobowiązaniu które on posiada, względnie skierowaniu sprawy do sądu, nie zablokują one konta, nie zajmą majątku. Pewnie, że znacznie większe możliwości posiada komornik, który zgodnie z prawem ma kompetencję do przeprowadzenia efektywnej egzekucji komorniczej opartej o majątek jakim dysponuje dłużnik. Im prędzej się u niego pojawimy, tym dużo szybciej wdroży on czynności zmierzające do procedury, jaką jest wspomniana egzekucja komornicza. Istnieją też podstawy do tego, by u komornika zjawić się w dniu otrzymania tytułu wykonawczego, jaki będzie świadczył o zadłużeniu lub zobowiązaniu które posiadają dane osoby. Doświadczony komornik, doskonale zna swoje uprawnienia, a także wie na czym się skupić w obrębie pracy i kompetencji które posiada, zatem nigdy nie dochodzi w jego przypadku do łamania prawa, akurat jest on kimś kto go zawsze przestrzega.

Czego nie może firma windykacyjna?

Dłużnikiem powinien zająć się komornik

Jak zajmie się takim dłużnikiem komornik? Postara się wykorzystać wszystkie dostępne narzędzia prawne, umiejętnie podejdzie do namierzenia majątku, zajęcia kont bankowych czy zlicytowania jego w ramach egzekucji komorniczej. Skuteczność komornika, uzależniona jest od wielu czynników, a także indywidualnej sytuacji która maa w danym przypadku miejsce. Wszystko o funkcjonowaniu kancelarii komorniczej, przedstawiono na stronie jednej z nich pod linkiem kancelaria komornicza warszawa który pozwoli nam zapoznać się nie tylko z jej ofertą, ale też pomoże nam w namierzeniu jednej z najlepszych kancelarii komorniczych. Zaufajmy jej doświadczeniu, i dołączmy do grona tych osób, jakiej pomogła ona uporać się z wieloma problemami.