Dom jest oazą spokoju i jednocześnie rodzinną twierdzą. Powinniśmy bronić się przed przestępcami na wszelkie możliwe sposoby. Ich działanie jest każdemu dobrze znane, obserwują przyszłą ofiarę i szacują, jak oraz czy warto ją okraść. System monitoringu lub alarmowy w skuteczny sposób zniechęca potencjalnych włamywaczy.

Jaki typ monitoringu wybrać, przewodowy czy bezprzewodowy?

Rynek pełen jest różnych systemów dozoru wizyjnego tak samo bezprzewodowych, jak i tych opartych o infrastrukturę przewodową. Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Kamery bezprzewodowe podatne są na ingerencję z zewnątrz, gdyż stosunkowo łatwo można zakłócić ich pracę. Dodatkowo trzeba pamiętać o zasięgu WiFi dla każdej z kamer. Systemy przewodowe nie mają tych mankamentów, lecz ich montaż wiąże się z większymi nakładami pracy. Co więcej, montaż większej ilości kamer trzeba będzie zlecić specjalistycznej ekipie wyposażonej w narzędzia umożliwiające przewiercenie się przez ściany lub strop oraz inne tego typu prace.

Jeżeli wybór padnie na rozwiązanie przewodowe, należy skorzystać z zestawu monitoringu z zasilaniem IP PoE https://zintronic.pl/zestawy-monitoringu/zestawy-monitoringu-ip-poe. Zasilanie to podawane jest przez kabel przesyłający dane tzw. skrętkę. Pozwala to zmniejszyć ilość przewodów

Jak wybrać zestawy monitoringu IP PoE?

W pierwszym kroku należy określić, ile kamer będzie niezbędnych do zabezpieczenia chronionego obszaru. Następnie trzeba oszacować jaka ilość danych ma być zapisywana, czyli ile dni zapisu z kamer będzie dostępne do podglądu. Dysk twardy w rejestratorze ma ograniczoną pojemność, po jej zapełnieniu nowe pliki zapisywane są na najstarszych. Taki system zapewnia ciągłość zapisu. Istotna też będzie odległość kamer od rejestratora, gdyż należy zakupić odpowiednio długie przewody łączące kamery z rejestratorem.
Gdy już mamy zebrane wszystkie potrzebne dane należy odwiedzić dobry sklep z akcesoriami do monitoringu i wybrać interesujący nas zestaw. Zestawy różnią się między sobą rozdzielczością kamer, pojemnością dysków twardych oraz innymi drobnymi cechami. W razie niejasności dobrze jest skontaktować się z personelem sklepu. Profesjonalne biuro obsługi lub serwis zawsze znajdzie rozwiązanie i rzeczowo doradzi.