Sadownicy, którzy przez dłuższy czas przechowują owoce w chłodniach, doskonale zdają sobie sprawę, jak istotne jest zachowanie jakości swoich produktów.

Długoterminowe przechowywanie owoców i warzyw wymaga precyzyjnej kontroli nad warunkami, w jakich są one przechowywane. Jednak nawet przy idealnych temperaturach i wilgotności, proces dojrzewania nieuchronnie postępuje.

Jak przedłużyć okres przechowywania warzyw i owoców w chłodni?

Regulator dojrzewania owoców FriutSmart

Sadownicy, którzy inwestują w chłodnie, zazwyczaj robią to z myślą o przedłużeniu żywotności swoich owoców i warzyw. Jednak nawet przy utrzymaniu odpowiednich warunków, temperatury i wilgotności, owoce nadal podlegają procesowi dojrzewania, który może prowadzić do utraty jakości i wartości handlowej. Właśnie tu pojawia się FruitSmart – preparat oparty na jednym z najważniejszych składników kontroli procesu dojrzewania, jakim jest 1-MCP. Jest to związek chemiczny, który działa jako inhibitor etylenu, gazu odpowiedzialnego za przyspieszone dojrzewanie owoców i warzyw. Dodanie FruitSmart do przechowywanych produktów pozwala sadownikom skutecznie opóźnić proces dojrzewania, dzięki czemu owoce zachowują świeżość, smak i aromat na dłużej.

Chłodnia to nie tylko miejsce o niskiej temperaturze, ale przede wszystkim odpowiednie warunki, które pozwalają na zachowanie jakości przechowywanych produktów. Owoce i warzywa, by utrzymać świeżość, nie tylko potrzebują odpowiedniej temperatury, ale także kontrolowanej wilgotności, która zapobiega utracie wody. Jednak to nie wszystko. Właśnie tutaj pojawia się rola preparatu FruitSmart. Oprócz zachowania odpowiednich warunków, sadownicy mogą zastosować ten środek do dalszej ochrony swoich zbiorów. FruitSmart działa jako bariera, hamując produkcję etylenu przez owoce i warzywa. Dzięki temu proces dojrzewania zostaje zahamowany, a produkty nie tracą świeżości.

Sadownicy, starając się utrzymać jakość swoich owoców i warzyw podczas długotrwałego przechowywania, często szukają skutecznych rozwiązań, takich jak FruitSmart. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://innvigo.com/fruitsmart/, gdzie znajdą opis działania środka FruitSmart, który bardzo dobrze sprawdza się w przypadku różnych owoców, w tym gruszek, jabłek, śliwek, brzoskwiń, i wielu innych.