Problemy z zębami i szczękami oraz nieprawidłowym zgryzem u dzieci mogą być spowodowane ssaniem kciuka i zbyt szybką utratą zębów dziecka.

Dodatkowo dodatkowe zęby, brakujące zęby i wystające zęby mogą przyczynić się do tego, że twoje dziecko potrzebuje aparatu ortodontycznego. Ignorowanie problemów z ustawieniem zębów i szczęki, oraz czekanie, aż problem sam się naprawi, jest jedną z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić. Noszenie aparatu ortodontycznego to coś znacznie więcej niż tylko estetyka, dlatego warto skonsultować się z doświadczonym ortodontą.

Kiedy warto udać się na wizytę z dzieckiem do ortodonty

Cena aparatu ortodontycznego we Wrocławiu jest niewygórowana

Dzieci, które nie otrzymują aparatów ortodontycznych, gdy ich potrzebują, mogą doświadczyć ukruszenia zębów, asymetrycznego wzrostu szczęki, bólu szczęki, utraty zębów, słabego zgryzu, zaciskania i zgrzytania zębami. Mogą również odczuwać silne bóle głowy z powodu źle ustawionej szczęki. Wszystkie te problemy sprawiają, że w przyszłości dziecko będzie musiało korzystać z bardziej kosztownego i bolesnego leczenia.

Aparat ortodontyczny poprawi zdrowie jamy ustnej dziecka. Dzieci są już znane z ubytków, ponieważ wciąż uczą się, jak prawidłowo dbać o zęby. Ten problem staje się jeszcze gorszy w przypadku nieprawidłowo położonych zębów i może nawet prowadzić do próchnicy zębów i chorób dziąseł. Aparaty ortodontyczne rozwiązują ten problem, zapewniając więcej miejsca na zęby, dzięki czemu można odpowiednio nitkować i szczotkować zęby oraz lepiej dbać o higienę jamy ustnej. Wiadomo, że problemy z wyrównaniem szczęk powodują seplenienie i nieprawidłową wymowę. Co więcej, na przykład zgryz krzyżowy może znacznie utrudnić żucie jedzenia. Może to poważnie wpłynąć na samopoczucie. Aparaty ortodontyczne poprawiają problemy z ustawieniem szczęki, a w rezultacie poprawiają mowę i przeżuwanie jedzenia.

Wiele osób zastanawia się, jaki jest koszt, jeśli chodzi o aparat ortodontyczny cena Wrocław nie jest tak wysoka, jak może się wydawać. Wizyty kontrolne należy odbywać co kilka tygodni, a aparat nosi się zazwyczaj przez rok lub dwa, w zależności od tego, jak złożony problem wymaga skorygowania.