Komunikacja bliskiego zasięgu (NFC) to technologia bezprzewodowa krótkiego zasięgu, która sprawia, że smartfon, tablet, elektroniczne urządzenia przenośne, karty płatnicze i inne urządzenia są jeszcze inteligentniejsze.

Komunikacja bliskiego zasięgu to najwyższa jakość łączności. Dzięki technologii NFC możesz szybko i łatwo przenosić informacje między urządzeniami jednym dotknięciem, niezależnie od tego, czy płacisz rachunki, wymieniasz wizytówki, pobierasz kupony czy udostępniasz pracę naukową.

Jak używać funkcji NFC w telefonie

Co to jest i do czego służy NFC w telefonie

Komunikacja bliskiego zasięgu (NFC) to technologia łączności bezprzewodowej krótkiego zasięgu, która umożliwia komunikowanie się dwóch urządzeń obsługujących NFC. NFC rozpoczęło swoją działalność w branży kart płatniczych i ewoluuje, obejmując aplikacje w wielu branżach na całym świecie. Większość smartfonów ma obecnie całkiem przydatną funkcję o nazwie NFC, ale większość użytkowników często myli się z jej użyciem. NFC działa poprzez nawiązanie połączenia między telefonem a innym urządzeniem NFC i przesyła niewielkie ilości danych w ciągu kilku sekund.

To szybki sposób przesyłania łączy i innych danych do oraz z innego telefonu, wszystko dzięki technologii NFC. Wystarczy przyłożyć oba telefony tyłem do siebie, potwierdzić wysłanie, a dane zostaną przesłane. W przypadku niewielkich danych, jak linki czy tekst, komunikacja i transfer danych odbywa się wyłącznie przez NFC. Jeśli przesyłane są duże dane, takie jak zdjęcia lub muzyka, dotknięcie jednego telefonu do drugiego inicjuje sparowane połączenie Bluetooth, a następnie plik jest przesyłany przez Bluetooth. Oszczędza to kłopotów z ręcznym włączaniem Bluetooth, parowaniem obu telefonów i wysyłaniem pliku, skraca również ogólny czas przesyłu danych.

Możesz również przeczytać artykuł o działaniu NFC w telefonie – http://finansemobilne.pl to blog, w którym znajdziemy interesujące wpisy o finansach, kredytach, bankowości mobilnej, aplikacjach bankowych i dla osób zainteresowanych inwestycjami.