Spośród wielu odmian nasion konopi istnieją te, których wzrostu można oczekiwać już po paru tygodniach od ich posiania. Odmiany szybko rosnące to przede wszystkim automaty. Jeżeli zależy Ci na czasie, poznaj najpopularniejsze odmiany marihuany o krótkim czasie kwitnienia.

Czym są odmiany automatyczne?

Automatyczne odmiany marihuany pochodzą od Cannabis ruderalis, czyli dzikiego gatunku konopi, który naturalnie występuje na obszarach Rosji, Europy Środkowej i Azji.

Radząc sobie w ekstremalnych warunkach klimatycznych, Cannabis ruderalis ewoluowało tak, by kwitnąć automatycznie po kilku tygodniach wzrostu. Skrzyżowanie genów ruderalis z tradycyjnymi odmianami indica i sativa pozwoliły stworzyć hybrydy autoflowering. Łączą one automatyczne kwitnienie z pożądanymi cechami, jak unikalny smak i siła działania.

Odmiany auto charakteryzują się zdolnością do automatycznego kwitnienia niezależnie od zmian w cyklu świetlnym. W praktyce oznacza to, że przejście z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia odbywa się zawsze po upływie określonego czasu, a nie w zależności od ilości światła w ciągu dnia, jak to jest w przypadku odmian fotoperiodycznych.

Jakie odmiany są najpopularniejsze?

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze odmiany o szybkim wzroście.

Auto AK47

AK47 Auto pochodzi od jednego z lepszych breeder’ów na świecie. Jest krzyżówką klasycznej AK47 z najlepszymi genetycznie automatami. Produkuje topy o dużej mocy i pokryte żywicą o słodkim i lekko pikantnym smaku. Jest łatwa w uprawie i gotowa do zbioru już po 9-10 tygodniach od posadzenia i daje obfite plony w dobrych warunkach uprawy.

Speed Auto

Speed Auto to feminizowane nasiona marihuany trzeciej generacji stanowiące hybrydę Critical Mass z szybko kwitnącym Speed Devil #2. Dzięki temu bardzo szybko kwitnie i jest gotowa do zbioru już po 5-7 tygodniach od wykiełkowania. Ta odmiana jest przeznaczona do uprawy outdoor i indoor.

Jej gęste pąki wytwarzają sporą ilość aromatycznej żywicy o zapachu słodkim, owocowym z nutami droższy i sera. Speed Auto zawiera około 15-20% THC i 0,7% CBD.

60 Day Wonder

To automatycznie kwitnąca wersja William’s Wonder, gwarantującej tłuste i bogate w żywicę topy. Rośliny od nasiona do zbioru są gotowe w zaledwie 60 dni, i to niezależnie od cyklu oświetlenia. Topy wyglądają jak William’s Wonder i zachowują medyczne właściwości tej odmiany. To odmiana idealna zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych growerów chcących mieć regularne plony co 60 dni, zarówno indoor, jak i outdoor.

Auto BioDiesel Mass

Nasiona marihuany Auto BioDiesel Mass to klasyczny automat łączący w sobie intensywny zapach i smak diesla, potężną moc gwarantowaną przez stuprocentową czystość Sativy oraz duże plony uzyskane w krótkim czasie.

Topy wydzielają intensywny, paliwowy aromat oraz obfitują w żywicę. Ta odmiana wyróżnia się dużą produktywnością – z jednego metra kwadratowego uprawy indoor można uzyskać nawet 350-400 gram materiału. Czas kwitnienia wynosi 5-7 tygodni, a zawartość THC to około 15-18%.

Shiva Skunk Automatic

Shiva Skunk Automatic to jedna z najmocniejszych hybryd dostępnych na rynku. To stabilna i jednorodna wersja automatyczna z przewagą genów Indica. Zapewnia bardzo duży plon w krótkim czasie, gdyż kwitnienie trwa 45-55 dni. Zbiory przypadają na sierpień i wrzesień. Shiva Skunk Automatic wydziela smaki i zapachy typowe dla rodziny Shiva – połączenie ostrego piżma i słodkich cytrusów.

Auto Royal Dwarf

To wyjątkowa wytrzymała i kompaktowa odmiana łącząca potężną genetykę Skunk z ruderalis, zapewniając imponujące plony na roślinach niewielkich rozmiarów. Osiąga zaledwie 40-60 centymetrów wysokości, ale szybko kwitnie i zajmuje niewiele miejsca. Auto Royal Dwarf ma krótki cykl życia trwający 9-10 tygodni od nasion do zbiorów.

Auto Durban Poison

Feminizowane nasiona marihuany Auto Durban Poison to automatycznie kwitnąca wersja odmiany Durban Poison z przewagą genów Sativy. Jej czas kwitnienia wynosi 5-7 tygodni, a okres zbioru następuje już po 10-11 tygodniach od wysiewu. Rośnie szybko i potrafi osiągać nawet 1 metr wysokości. Zapewnia spore plony, przeciętnie około 75-100 gram na roślinę. Radzi sobie świetnie indoor i outdoor.

Podsumowanie

Wszystkie wymienione odmiany marihuany znajdziesz na stronie TanieSianie.pl. Wysokiej klasy nasiona od sprawdzonych producentów dostępne są w atrakcyjnych cenach i korzystnych pakietach. Sprawdź!