Szklarska Poręba noclegi – chłopiec pokonujący przeszkody w parku linowym

Szklarska Poręba to miejscowość, w której udany urlop spędzą nie tylko młodzi i aktywni ludzie uwielbiający jazdę na nartach albo górskie wyprawy. Jest to również doskonała wakacyjna opcja dla rodzin z dziećmi. Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, ciekawe miejsca do zobaczenia i komfortowe rodzinne apartamenty – Szklarska Poręba to miejscowość, w której nie sposób się nudzić!

Szklarska Poręba to miejscowość położona w województwie dolnośląskim, wśród szczytów Karkonoszy i Gór Izerskich. Wokół miasta biegnie mnóstwo turystycznych tras pieszych i rowerowych, zimą stoki okolicznych wniesień są pełne narciarzy i snowboardzistów. Tereny wkoło Szklarskiej Poręby to prawdziwy raj dla miłośników gór.

Oczywiście nie można zapominać o nowoczesnej infrastrukturze turystycznej. Na uwagę zasługują liczne bary i restauracje, wypożyczalnie sprzętu i przede wszystkim komfortowe apartamenty Szklarska Poręba spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Po górskich wędrówkach można odpocząć w przestronnych lokalizacjach np. Sun & Snow Resorts albo Sun & Snow Resorts II, a później spróbować regionalnych dań w jednej z restauracji.

Noclegi w górach w Szklarskiej Porębie to także świetny pomysł na urlop dla całej rodziny. Przedstawiamy top 3 tamtejszych atrakcji, w których najmłodsi spędzą czas ciekawie i aktywnie!

Noclegi Szklarska Poręba – odwiedźcie rodzinny park rozrywki!

Przy głównej ulicy Szklarskiej Poręby, w samym centrum miasta, znajduje się rodzinny park rozrywki, który czeka na gości przez cały rok. Jego główną atrakcją jest 500-metrowa kolejka górska. Na miłośników adrenaliny czeka też zawieszona na 12 metrach wysokości gondola, która opada z prędkością 6 metrów na sekundę.

Do tego dochodzą inne atrakcje: ogród dmuchańców, dziecięcy labirynt, tor z samochodzikami, symulator rodeo, pole do minigolfa, a także działające zimą lodowisko z wypożyczalną łyżew. Później można zrelaksować się w kawiarni lub na tarasie widokowym z leżakami.

Apartament Szklarska Poręba – rodzinna wyprawa do parku linowego

Noclegi Szklarska Poręba z dziećmi warto wykorzystać na odwiedzenie tamtejszego parku linowego – działa on przez cały rok, nawet zimą. Trasy są w odpowiedni sposób zabezpieczone i oświetlone tysiącami lampek. Każdy uczestnik zabawy znajduje się pod opieką systemu ciągłej asekuracji, a nad bezpieczeństwem czuwają też doświadczeni instruktorzy.

W parku linowym znajduje się kilka tras dostosowanych pod względem trudności do wieku. Najmłodsze dzieci – od 3. roku życia – pokonują przeszkody rozwieszone na maksymalnej wysokości 2,5 metra, z kolei dla nastolatków od 16. roku życia przeznaczona jest trasa najtrudniejsza, na której na wysokości 6 metrów znajduje się 13 przeszkód.

Szklarska Poręba – noclegi niedaleko wystawy klocków

Gdy uda Ci się znaleźć dopasowane do potrzeb rodzinne apartamenty Szklarska Poręba, warto udać się na wystawę Brick City – jest to ogromna, interaktywna ekspozycja zbudowanych z klocków Lego makiet i modeli. Można tam oglądać m.in. makietę bitwy piratów, ekspozycję Lego Star Wars oraz miasteczko na Dzikim Zachodzie. Do zbudowania ekspozycji wykorzystano ponad… 400 tys. klocków!

To tylko kilka atrakcji dla rodzin, którymi może pochwalić się Szklarska Poręba. Noclegi w tym karkonoskim miasteczku sprawdzą się zarówno jako opcja na kilkudniowy urlop, jak i dłuższe wakacje!