Osoby które remontują mieszkanie czy też dom zastanawiają się jak najlepiej urządzić łazienkę, kuchnię w jaki sposób dobrać płytki podłogowe czy też ścienne.

Naturalnie obecnie mamy bardzo szeroki wybór, możemy wykorzystać różnego rodzaju wzornictwo, możemy zakupić płytki o niecodziennych kształtach, posiadające różne ciekawe wzory. Wiele osób łączy obecnie coraz częściej różne kolory, dzięki czemu możemy uzyskać bardzo interesujące wzory na naszych ścianach czy też na podłodze.

Jaką rolę odgrywają płytki w aranżacji domu?

Na co zwrócić uwagę wybierając płytki?

Oczywiście jeżeli układamy płytki na podłodze powinniśmy zwrócić uwagę aby nie były one zbyt śliskie, w tym wypadku warto wybrać płytki które będą posiadały nieco chropowatą powierzchnię, będzie to szczególnie ważne przykładowo w łazience gdzie moglibyśmy się poślizgnąć na mokrej podłodze. W przypadku miejsc gdzie części się poruszamy, przykładowo w przedpokoju warto zwrócić uwagę na klasę ścieralności płytek, jest to oznaczone symbolem PEI. Oczywiście w salonie czy też w kuchni możemy skorzystać z płytek które będą miały inne współczynniki ścieralności.

Osoby które poszukują eleganckiego pomysłu na podłogę mogą wybrać płytki które będą imitowały przykładowo marmur, obecnie mamy szeroki wybór tego rodzaju płytek, warto zwrócić uwagę iż możemy zakupić modele podłogowe ale także znajdziemy bardzo interesujące kolekcje ścienne. Z pewnością bardzo interesująca może być powierzchnia matowa która będzie nadawała bardzo interesujący charakter, oczywiście znajdziemy także płytki błyszczące czy też polerowane. Wielkość płytek może być różna, możemy znaleźć płytki kwadratowe przykładowo o standardowych rozmiarach 60 x 60 cm czy też płytki nieco większe prostokątne o wymiarze 60 x 90 cm.

Kiedy decydujemy się na płytki imitujące marmur warto zwrócić uwagę na unique lady my way wykonane z tych płytek z pewnością będą bardzo interesujące, z pewnością sprawią że kuchnie czy też łazienka będą wyglądały bardzo elegancko, Oczywiście możemy zastosować je także w przypadku naszego przedpokoju, mogą one posiadać dobre właściwości jeżeli chodzi o antypoślizgowość i klasę ścieralności.