Pomimo faktu wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej, cały czas dość spora grupa Polaków żyje i wykonuje swoją pracę na obszarze tej wspólnoty.

Nic w tym dziwnego, ponieważ w Zjednoczonym Królestwie można generować całkiem duże dochody. Metodą zarobku jest nie tylko praca dla konkretnych firm i instytucji. Polacy mogą również założyć i prowadzić własne firmy w krajach należących do Wielkiej Brytanii. Dobrze jest uzyskać więcej informacji w tym zakresie, ponieważ temat jest dość rozległy.

Podstawowe informacje związane z zakładaniem firmy w Wielkiej Brytanii

Na co zwrócić uwagę podczas zakładania firmy w UK?

Rzecz jasna podstawową kwestią przy zakładaniu i prowadzeniu firmy w UK oraz jakimkolwiek innym kraju, jest posiadanie stosownej wiedzy, a także kwalifikacji w zakresie wykonywania określonej pracy. Bardzo ważne jest też zatrudnianie wykwalifikowanego personelu oraz zapewnienie sobie lokalizacji przystosowanej do danego typu działalności. Tworząc firmę trzeba również zastanowić się nad kupnem odpowiedniego wyposażenia. Pod wieloma względami kwestie te nie różnią się za wiele od zakładania firmy w Polsce.

Oczywiście w przypadku tworzenia przedsiębiorstwa na obszarze Zjednoczonego Królestwa jest zadbanie o załatwienie różnych spraw formalnych. Istotne jest więc właściwe wypełnienie dokumentów podatkowych i rejestracyjnych oraz złożenie ich we właściwych urzędach albo biurach. Niestety nie wszyscy znają język angielski w odpowiednim stopniu czy też lokalne przepisy, aby załatwić formalności samodzielnie. Dobrze jest więc poszukać wsparcia fachowców. Dobrą wiadomością jest to, że nikt nie powinien mieć z tym dużych kłopotów.

W sieci, pod hasłem, takim jak na przykład księgowość Londyn, możliwe jest znalezienie różnych profesjonalnych biur rachunkowych zajmujących się obsługą księgową oraz kompleksową pomocą w zakresie zakładania firmy. W biurach takich często pracują Polacy lub pracownicy mówiący po polsku. Typowo polskie biura rachunkowe w UK są najbardziej rozsądnym wyborem, ponieważ korzystanie z ich usług nie wiąże się z różnymi nieporozumieniami o charakterze językowym.